Edâ ŞİMŞEK-Hasreti Kadehlerden Ümitle İçiyorum (SÛZNÂK)R.G. | GoodFidelity
GoodFidelity
Edâ ŞİMŞEK-Hasreti Kadehlerden Ümitle İçiyorum (SÛZNÂK)R.G.
Edâ ŞİMŞEK-Hasreti Kadehlerden Ümitle İçiyorum (SÛZNÂK)R.G.
SOLİST:*EDA ŞİMŞEK*VİDEOYU YAPAN*RECEP GAYRETLİ*GÜFTE: ŞÂDİ KURTULUŞ BESTE: RÜŞTÜ ERİÇUSUL: AKSAKMAKAM: SÛZNÂK PEŞREVİ TÂKÎBEN****Hasreti kadehlerden ümitle içiyorumSeninle bir dünyam var, başka istemiyorumHer gün bir başka bahar, başka yaz bekliyorumSeninle bir dünyam var, başka istemiyorum.
Publicaciones Relacionadas
Imagen del vídeo Kadri ŞARMAN-Günlerdir İçime Çöktü Ayrılık (NİHAVEND)R.G.
Kadri ŞARMAN-Günlerdir İçime Çöktü Ayrılık (NİHAVEND)R.G.
SOLİST: *KADRİ ŞARMAN * VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: YAHYA BENEKAY BESTE: SADETTİN ÖKTENAY USUL: NİM SOFYAN MAKAM: NİHAVEND **** Günlerdir içime çöktü ayrılık Böyle boynu bükük duruşum ondan Yağacak bir bulut gibi doluyum Böyle ağlamaklı oluşum ondan * Şurası göz göze geldiğimiz yer Şurası söyleşip güldüğümüz yer Şurası baş başa kaldığımız yer Buralara sık sık gelişim ondan * Beni yalnız koyup mahzûn hâllerde Sen nasılsın acep gurbet ellerde Geleceksin diye gözüm yollarda Uzaklara böyle dalışım ondan * Şurası göz göze geldiğimiz yer Şurası söyleşip güldüğümüz yer Şurası baş başa kaldığımız yer Buralara sık sık gelişim ondan.
Imagen del vídeo İsmail OLGAY-Mehtaplı Gecelerde Hep Seni Andım (UŞŞAK)R.G.
İsmail OLGAY-Mehtaplı Gecelerde Hep Seni Andım (UŞŞAK)R.G.
SOLİST: *İSMAİL OLGAY * VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: SEVİM ŞENGÜL BESTE: SEVİM ŞENGÜL USUL: DÜYEK MAKAM: UŞŞAK **** Mehtâplı gecelerde hep seni andım Belki gelirsin diye boş yere yandım Yeter sevgilim yeter çektiğim çile Belki gelirsin diye boş yere yandım.
Imagen del vídeo Fulya ERSAYAN-Ben Her Eylül O Parkta (KÜRDÎ)R.G.
Fulya ERSAYAN-Ben Her Eylül O Parkta (KÜRDÎ)R.G.
SOLİST: *FULYA ERSAYAN* VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: YUSUF NALKESEN BESTE: YUSUF NALKESEN USUL: SEMÂÎ MAKAM: KÜRDİ **** Ben Her Eylül O Parkta O Çamların Altında Ne hayaller kurarım, sanki varsın yanımda Nar tanem, bir tanem, sanki varsın yanımda * O günleri, yılları hasretle anıyorum Seni kaybettiğime, nar tanem,bir tanem Pişmanım yanıyorum. * Bilmedik kıymetini o mutlu günlerin biz Heder ettik her şeyi,her şeyi biz kendimiz Nar tanem, bir tanem, her şeyi biz kendimiz * O günleri, yılları hasretle anıyorum Seni kaybettiğime, nar tanem,bir tanem Pişmanım yanıyorum. * Çok yazık olmadı mı ayrılmamız bak bize Hiç dönüş yok, yok artık kavuşmak ikimize Nar tanem, bir tanem, kavuşmak ikimize * O günleri, yılları hasretle anıyorum Seni kaybettiğime, nar tanem,bir tanem Pişmanım yanıyorum.
Imagen del vídeo Kadri ŞARMAN-Hasretin Pınarı Çağlar İçimde (NİHAVEND)R.G.
Kadri ŞARMAN-Hasretin Pınarı Çağlar İçimde (NİHAVEND)R.G.
SOLİST: *KADRİ ŞARMAN * VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: MUSTAFA SEVİLEN BESTE: YILDIRIM GÜRSES USUL: DÜYEK - CURCUNA MAKAM: NİHAVEND **** Hasretin pınarı çağlar içimde Kaybolan ümitler ağlar içimde Başları dumanlı dağlar içinde Ben ömrümü verdim çilem dolmadı * Rûhumda bir deniz taşar köpürür Yüreğim derinden her an sökülür Garibin gurbette boynu bükülür Ben ömrümü verdim çilem dolmadı * Kader zehir sundu mihnet tasında Baharı bekledim kış ortasında Aşkımın ahı var dil yarasında Ben ömrümü verdim çilem dolmadı.
Imagen del vídeo Fatiha Suresi - Hicaz Makamı - İzzet Elitaş Hocamızla
Fatiha Suresi - Hicaz Makamı - İzzet Elitaş Hocamızla
Makamlarla Fatiha Suresi 1 - Hicaz Makamı - Çağrı Müziğinin makamındandır. Açıklama: Kur'an-ı Kerim'i makamlı okumaya yönelik hazırlanmış bir çalışmadır.
Imagen del vídeo Müzikle Terapi - Hüseyni Makamı
Müzikle Terapi - Hüseyni Makamı
bu video tanıtım amaçlı konulmuştur. lütfen lisanslı ürün tercih ediniz. Diğer makamlara erişmek için http://www.otagmuzik.com Su tabiatlıdır. Satürn etkilidir. Nemli ve sıcak. Sabah ve gün ağarırken etkilidir. Sabah-öğlen arası etkisi fazladır. Cumartesi özel gündür. Güzellik, iyilik, sessizlik, rahatlık verir ve ferahlatıcı özelliği vardır. Karaciğer, kalp ve ruhların iltihabını söndürür ve yok eder. Mide hararetini giderici özelliği vardır. Büyük erkeklerde görülen gizli ateşli nöbeti ve günde bir kere gelen ateşli nöbetin giderilmesinde faydalıdır. Sol omuza etkilidir. Sıtma hastalığına iyidir. Barış duygusu verir. İç organlara etkilidir. Tabiat ile birleştirir. İçindeki, gizli pentatonik yapı sebebiyle, kendine güven ve kararlılık duygusu verir; bundan dolayı otistik ve spastik hastalara faydalıdır. En eski makamlardan biridir. En az altı asırlıktır. Mert bir ifadesi vardır. Kalp, karaciğer ve mide için faydalıdır. "Küçük sevgili" ve "Hüseyin ile ilgili" demektir.
Imagen del vídeo elemelerde mükemmel makam dersi
elemelerde mükemmel makam dersi
elemelerde şeyh hasan kur-an yarışmasına katılan kardeşimize mükemmel makamda kısa bi Kur-an ziyafeti veriyor
Imagen del vídeo Gülşen BAKOĞLU-Ruhumda Neşe Hâyâle Daldım (HİCAZKÂR)R.G.
Gülşen BAKOĞLU-Ruhumda Neşe Hâyâle Daldım (HİCAZKÂR)R.G.
SOLİST: *GÜLŞEN BAKOĞLU * VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: NEVESER KÖKDEŞ BESTE: NEVESER KÖKDEŞ USUL: CURCUNA MAKAM: HİCAZKÂR **** Rûhumda neş'e hayâle daldım Gel sevgili gel bir ömre bedel Gönlüm ister görmek seni Aşkım şaheser * Sevişirdik gündüz gece tenhalarda biz gizlice Başın göğsümde yatarken okşardım nice Gel sevgili gel bir ömre bedel Gönlüm ister görmek seni Aşkım şaheser.
Imagen del vídeo RAST 3 BADR Makam Dersleri (Kuran)
RAST 3 BADR Makam Dersleri (Kuran)
Davut AKTEPE hocamızla Makam Derslerinden bir bölüm
Imagen del vídeo Senin İçin Yazdım Ben Bu Tangoyu - EDA ŞİMŞEK
Senin İçin Yazdım Ben Bu Tangoyu - EDA ŞİMŞEK
SEGAH TANGO Müzik : Ferhat SARMUSAK Söz : Eda ŞİMŞEK Solist : Eda ŞİMŞEK senin için yazdım ben bu tangoyu dinlede beni an bir ömür boyu sevilmenin hazzını duy yüreğinde bir küçücük yerim olur bekli gönlünde belki gülümsersin buruk acıyla belki yanar kalbin ince sızıyla işte bu aşkın sesidir inan birden geriye akar zaman bir özleyiş sarar tüm bedenini dersin ah görsem bir daha seni senin için yazdım ben bu tangoyu dinle de beni an bir ömür boyu içimizde saklı hatıraları yalnız bize ait o anıları belki titreyecek gönül tellerin belki uzanacak bana ellerin
Imagen del vídeo Dimitrie Cantemir - Taqsim & Makam / Turkish classical music
Dimitrie Cantemir - Taqsim & Makam / Turkish classical music
VOIX D'ISTANBUL (Sound of Istanbul) 4 pieces Taqsim* & Makam**, by Dimitrie Cantemir (1673-1723). *Note: Taqsim (Arabic: تَقْسِيم‎ / ALA-LC: taqsīm; Greek: ταξίμι taksimi, Turkish: taksim) is a melodic musical improvisation that usually precedes the performance of a traditional Arabic, Greek, Middle Eastern, or Turkish musical composition. http://en.wikipedia.org/wiki/Taqsim **Note: Makam (pl. makamlar; from the Arabic word مقام) is a system of melody types used in Turkish classical music. It provides a complex set of rules for composing and performance. Each makam specifies a unique intervalic structure (cinsler) and melodic development (seyir). Whether a fixed composition (beste, şarkı, peşrev, âyin, etc.) or a spontaneous composition (gazel, taksim, recitation of Kuran-ı Kerim, Mevlid, etc.), all attempt to follow the melody type. http://en.wikipedia.org/wiki/Makam ***Note: Gazel is a form of Turkish music that has almost died out. While in other parts of the Central Asian world, gazel is synonymous with ghazal, in Turkey it denotes an improvised form of solo singing that is sometimes accompanied by the ney, ud, or tanbur. It is the vocal equivalent to the Turkish taqsim, an improvised instrumental composition. http://en.wikipedia.org/wiki/Gazel I. Uzzäl uşūleş Darb-i feht (Dervis Mehmed, Mss. D. Cantemir n.209) II. Bûselik uşūleş (Mss. n.335) III. Rehavi Çember (Tanburi Angeli, d.1690; Mss. D. Cantemir n.297) IV. Gazel*** (Improvisation by Gürsoy Dinçer; Ottoman traditional. Poem by Fuzûlî) V. Hicâz uşūleş Devr-i Kebir (Anon, Mss. D. Cantemir n.220) Performed by HESPÈRION XXI Pierre Hamon (ney) Pedro Estevan (percussion) dir. Jordi Savall (lira, vielle, rebab) TURKEY Derya Türkan (kemençe) Yurdal Tokcan (oud) Murat Salim Tokaç (tanbur) Hakan Güngör (kanun) Fahrettin Yarkın (percussion)
Imagen del vídeo Nihavend TANGO Beraberdik Bir Zamanlar - Eda ŞİMŞEK
Nihavend TANGO Beraberdik Bir Zamanlar - Eda ŞİMŞEK
Müzik: Ferhat SARMUSAK Söz: M.Ünal YILMAZER Solist: Eda ŞİMŞEK Makam: Nihavend - TANGO TRT Rep. No: 21902 Beraberdik bir zamanlar Nasıl geçti güzel yıllar Leylaklar ve sardunyalar Şimdi bizim için ağlar Sahildeki durgun sular Göz kırpan o yakamozlar Uzaklarda uçan kuşlar Şimdi bizim için ağlar Güzel geçti günlerimiz Bir olmuştu kalplerimiz Gece mehtap solgun deniz Şimdi bizim için ağlar
Imagen del vídeo Edâ ŞİMŞEK-Ne Mektup Geliyor Ne Haber Senden (UŞŞAK)R.G.
Edâ ŞİMŞEK-Ne Mektup Geliyor Ne Haber Senden (UŞŞAK)R.G.
SOLİST: *EDÂ ŞİMŞEK* VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: --- BESTE: YUSUF NALKESEN USUL: SOFYAN MAKAM: UŞŞAK KLARNET TAKSİMİNİ TÂKİBEN **** Ne mektup geliyor ne haber senden Söyle de bileyim bıktın mı benden Her akşam güneşin battığı yerden Yüzlerin doğuyor gecelerime * Geçilmez gurbetin sokaklarından İçilmez suları pınarlarından Öptüğüm o ıslak dudaklarından Sözlerin doğuyor gecelerime * Çileli doğmuşum zâten ezelden Hasrete alıştım ne gelir elden Yaşlı gözlerime baktığın yerden Gözlerin doğuyor gecelerime.
Imagen del vídeo Yaylı Tambur -Saba Makamı-
Yaylı Tambur -Saba Makamı-
Saba Makamı, çıkıcı bir yapıda olan Türk Klasik Müziği Makamıdır. Kişiye özgüven, güç ve bir şeylere başlama güdüsü verir. Sabah ezanları bu makamda okunduğundan dinleyende ayrı bir etki yaratır. Yaylı Tanbur ise Türk Müziği içinde yer edinmiş önemli bir öz Türk çalgısıdır.
Imagen del vídeo Edâ ŞİMŞEK-Lezzet Almış Geçmiyor (HİCAZKÂR)R.G..
Edâ ŞİMŞEK-Lezzet Almış Geçmiyor (HİCAZKÂR)R.G..
SOLİST: *EDA ŞİMŞEK* VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: ---- BESTE: AHMET MİTHAT GÜPGÜPOĞLU USUL: DEVR-İ HİNDİ MAKAM: HİCAZKÂR PEŞREVİ TÂKÎBEN **** Lezzet almış geçmiyor sevdayı dildârdan gönül Geçti aylar geçti yıllar geçmedi yârdan gönül Var mıdır bir fâide bu hâle ısrardan gönül Geçti aylar geçti yıllar geçmedi yârdan gönül.
Imagen del vídeo V.Kaptan YURDAKUL-Hicranla Geçen Günleri Hasretle Anarken (HİCAZ)R.G.
V.Kaptan YURDAKUL-Hicranla Geçen Günleri Hasretle Anarken (HİCAZ)R.G.
SOLİST: *V.KAPTAN YURDAKUL* VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: ---- BESTE: ZEKİ ARİF ATAERGİN USUL: TÜRK AKSAĞI MAKAM HİCAZ **** Hicranla geçen günleri hasretle anarken Güllerzişi sevdan ile ben enginlere daldım Manalı yeşil gözleri hülyamı sararken Dünyaya değer vuslatının neşesi aldı.
Imagen del vídeo Eda ŞİMŞEK-Bir Mevsim O Yollardan O Yaz Bahçelerinden (NİHAVEND)R.G.
Eda ŞİMŞEK-Bir Mevsim O Yollardan O Yaz Bahçelerinden (NİHAVEND)R.G.
SOLİST: *EDA ŞİMŞEK* VİDEOYU YAPAN *RECEP GAYRETLİ* GÜFTE: MÛNİS FÂİK OZANSOY BESTE: MUZAFFER İLKAR USUL: SEMÂÎ MAKAM: NİHAVEND **** Bir Mevsim O Yollardan O Yaz Bahçelerinden Günler vererek el ele hülyâ gibi geçti Yapraklar uçarken kuru dallar üzerinden Ömrün daha bir mevsimi rûyâ gibi geçti .

Politica de Privacidad

Letras de Canciones

Animes

Mangas

x
Icono Para Cerrar
Icono Para Abrir
Icono Para Abajo
Icono Para Arriba
Mis Playlists
Icono Para Arriba